חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - השקת השכונות החדשות בדימונה ובירוחם | 24.2.2014


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> השקת השכונות החדשות בדימונה ובירוחם | 24.2.2014
 
עדנת הדרום...
השקת השכונות החדשות בדימונה ובירוחם
 

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל והנהלת משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל וחברת ערים השיקו יחד עם ראשי הערים את השכונות הגדולות החדשות של הדרום בדימונה ובירוחם. בימים אלה נמצאה בשיאו שיווקן של מספר מתחמים גדולים בערים בתמהיל מגוון של בנייה, שיווק המלווה בקמפיין ארצי ובעניין רב המסתמן מצד קבלנים ורוכשים.
 
דימונה
בדימונה הונחה אבן פינה לשכונת השחר בעיר. מדובר בשכונת ענק של 3,200 יחידות דיור – יפה ומתוכננת במיוחד, הכוללת תמהיל מגוון של בנייה – קוטג'ים, בנה ביתך, בנייה רוויה נמוכה של דירות גן וגג, ובנייה רוויה גבוהה. לשכונה יש פוטנציאל גדול והיא עוד סממן של המשך תנופת הבנייה ומינוף הפריפריה בכלל והנגב בפרט, כאזור עם ביקושים אמיתיים. השיווק לווה בשבועות האחרונים בקמפיין תקשורתי מעורר עניין, בכיכובו של דידי הררי.
 
אבן הפינה לשכונת השחר היא אבן דרך בפיתוחה של העיר דימונה והנגב בכלל. בניגוד לשכונות שהוקמו בעבר בערי הנגב, לראשונה לא מדובר על שכונה שהיא מתחם או גבעה מבודדת של כמה עשרות או מאות וילות. הפעם הוקמה שכונה עם חשיבה עירונית ומאסה גדולה של דירות כאשר הגודל מהווה יתרון. כאמור, קיים תמהיל בנייה מגוון הפונה לכל פלחי השוק. מדובר על תכנון לטווח ארוך והשכונה תכלול למשל שלושה בתי ספר חדשים, שני מרכזים מסחריים, שני מתנ"סים ועשרות של גני ילדים.
 
כרגע נמצא בעיצומו בשכונת 'השחר' מכרז הכולל 362 יחידות דיור ב-8 מתחמי משנה בבניה רוויה במכרז שינעל בעוד כשבועיים. בנוסף, 174 מגרשים (בשטח של כחצי דונם עד דונם) משווקים לבנייה עצמית בשיטת 'בנה ביתך' במכרז שינעל בסוף חודש מרץ. בפרויקט זה 17 מהמגרשים ישווקו לנכים, 70 מהמגרשים מיועדים לתושבי דימונה הנוכחיים ו-87 מגרשים משווקים לציבור הרחב. במכרז זה ניתנת עדיפות למשפחות מחוסרי דיור והוא מתבצע בשיטה של "הרשמה והגרלה" המבטיח מחיר אטרקטיבי במיוחד וקבוע מראש ללא תחרות על המחיר.
 
במשרד הבינוי והשיכון ציינו כי השכונה המתוכננת היא לא רק יפה אלא גם ירוקה עם התחשבות באיכות הסביבה, כאשר זוהי השכונה הראשונה שהמדינה מקימה כשכונה ירוקה מהיסוד. השכונה מתוכננת עם שצ"פים יפים באמצעות מים מושבים (ממוחזרים) שבזכותם אפשר להרחיב ולייפות את השצ"פים ואף להוריד את הטמפרטורה. בכל השכונה יהיו שבילי אופניים, ניתן להגיע מכל נקודה לכל נקודה בשבילי הליכה ויוקם שביל היקפי לריצה והליכה עם מבט למדבר.
 
משרד הבינוי והשיכון מקים את השכונה באמצעות החברה הממשלתית "ערים" שהזמינה יועץ לבנייה ירוקה שילווה את היזמים להם הוכן דף הנחיות "ירוקות". למי שירכוש מגרשים לבנה ביתך יוצע קורס במחיר מופחת לטובת סיוע בבניית הבית בבנייה ירוקה.
 
במהלך טקס הנחת אבן הפינה ציין השר אריאל כי חוץ מהנוף, מהאוויר ומהציונות, בדימונה יש הטבות מס גדולות שיכולה להביא לכך שכל המשכנתא היא כמעט "על חשבון" המדינה בשל הנחה של אלפי שקלים לזוג בתשלום מס הכנסה, לצד קיומם של מקומות תעסוקה במפעלים, במלונות ים המלח, בעיר הבה"דים, בקרית המחקר הגרעינית, בתעשייה, בחינוך ועוד.
 
השר אריאל הוסיף כי מדובר בשכונה שבזכות הפרסום היפה שעשו לה ברדיו ובעיתונות מכירים אותה בכל רחבי הארץ כשכונה היפה ביותר בישראל והשכונה החדשה והמתכוננת זכתה לחשיפה משמעותית ביותר. "אני שומע שכל יום מתקבלות עשרות שיחות במוקד הטלפוני של השכונה ומסתמנים ביקושים ערים של מתעניינים בשכונה. במשרד התחבורה הבטיחו שהחל משנת 2015 תצא רכבת פעם בשעה מדימונה לתל אביב דרך באר שבע. כלומר, השכונה תהיה נגישה לתל אביב ברכבת, כאשר כביש 6 כמובן מאפשר גם הוא נגישות גדולה".
 
בשלב הבא של הבנייה רוויה תתחייב בנייה לפי תו התקן של בנייה ירוקה. הדירות לפי התב"ע הקיימת הן דירות גדולות כך שיש פוטנציאל ורצון גדול של היזמים לשימוש בתקנת סער (לשעבר תקנת שבס), כך שתתאפשר בניית דירות קטנות וזולות יותר. בשיווק הבא תהיה בנייה רוויה לזוגות צעירים בגובה של 5-8 קומות.
 
אורי אריאל אמר בטקס הנחת אבן הפינה: "זה מתחיל ונגמר באנשים. יש היום שיתוף פעולה יוצא מן הכלל בין משרדי הממשלה השונים לבין ראשי העיריות. ציר ערד דימונה וירוחם הוא פנינה והוא ראוי לתשומת לב ואנחנו נשקיע ונפתח. בחרנו בחברת ערים כי נדרשה פה התמודדות עם אתגרים מיוחדים. זוהי שכונה שיש בה אתגר להיות יותר ויותר ירוקים. אנחנו במשרד השיכון הולכים לפתח את הבניה הירוקה בעיקר דרך התחדשות עירונית. אנחנו ניתן אפשרות לדיור בר השגה ונאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה גם בדימונה וגם בת״א. השיווקים הגדולים בשכונת השחר הם חלק מהגברת המאמצים לצמצום הפער בין הביקוש להיצע ובתחילת 2015 אני מאמין שנראה כבר התחלה של ירידת מחירים".
ראש עיריית דימונה בני ביטון אמר: "משרד הבינוי והשיכון בראשות השר אורי אריאל מוכיח לנו השכם וערב מאז השר נכנס לתפקידו, כי הוא אכן שר של ארץ ישראל השלמה: הוא דואג לבניית דירות ומוסדות ציבור בכל רחבי המדינה, בנגב ובגליל, בצפון, בדרום ובמרכז, ביהודה ובשומרון, בגוש עציון ובבקעת הירדן ובכל מקום שנדרשת שם בנייה. העיר דימונה בפרט והנגב בכלל, מוקירים ומעריכים את תרומתו של השר לפיתוחם הפיזי ולרווחתם. אני סמוך ובטוח, כי השר ומשרדו ימשיכו לעמוד לצדנו, לסייע לנו ולתמוך בנו להשגת היעדים והמטרות שהצבנו לעיר דימונה: בניית אלפי יחידות דיור לזוגות צעירים. יישר כח".

ירוחם
בירוחם יש פוטנציאל של כ-2,300 יחידות דיור בשכונות הדרומיות. כרגע משווקים בירוחם בסה"כ 386 יח"ד בשלושה מתחמים שונים. 210 יח"ד מיועדות לבנייה רוויה ואילו 176 יח"ד מיועדות לבניית 'בנה ביתך' בהרשמה והגרלה – שמבטיחים מחיר אטרקטיבי וידוע מראש. מתוכם, 17 מגרשים ישווקו לנכים, 71 מגרשים לתושבי ירוחם ו-88 מגרשים ישווקו לציבור הרחב. המכרזים יסגרו בסוף מרץ השנה. במתחם כולו 1,076 יח"ד בסה"כ.
בנוסף, במתחם 113 קיימים מגרשים ל-670 יחידות דיור נוספות שקודמו בוד"ל בחודשים האחרונים. בשני מתחמים אלה מבוצעות עבודות הפיתוח על ידי הרשות המקומית בשיתוף פעולה מלא עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. מתחם נוסף בדרום העיר שנמצא לפני הפקדה כולל כ-600 יחידות דיור נוספות.
בטקס הנחת אבן הפינה לשכונה הדרומית בירוחם אמר שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "אני רואה בערים אחרות שבלי שלטון מוניציפאלי קשה להתקדם וכאן אנחנו הולכים יד ביד. שיתוף הפעולה בין המשרדים לרשות המקומית הוא הדבר הכי חשוב שיש לנו. מפלס האגו יורד. כשיש אחדות מטרה כמו שיש פה העגלה זזה כמו שצריך להיות. אנחנו רואים בירוחם ובנגב מקום חשוב מאוד עם יכולת צמיחה וגדילה, לא רק בבינוי, והתוצאות מדברות בעד עצמם".
ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון אמר: "היום הנחנו אבן פינה בירוחם לשכונה חדשה. ביחד עם השר אריאל ובנצי ליברמן יצרנו פתרון איכותי למחסור בדיור בירוחם ובמדינה אחרי יותר מ-20 שנה ללא בניה מאסיבית בירוחם. היזמים שנכחו ומביעים אמון בירוחם הם ההוכחה שאנו לקראת מימוש החזון של צמיחת ירוחם והפיכתה לעיר. פיתוח ירוחם, חזרת הבנים הביתה ועידוד ההתיישבות בה הם הציונות והם הערובה לחיזוק החברה הישראלית. נותרו לנו שנתיים לעבוד קשה יחד ולחנוך בה בתים בפועל".
 
 
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית" וקבל חינם את כל המידע והעדכונים 

אימייל
שם
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים