חיים אטקין-שמאות מקרקעין רכוש וחקלאות-בית שמאי - מכת מוות (לנדל"ן) בחיפה | 15.4.2015


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> מכת מוות (לנדל"ן) בחיפה | 15.4.2015
 

 
מכת מוות (לנדל"ן) בחיפה
 
חיים אטקין-שמאי מקרקעין
 
אם עד היום חיפה השתתפה בחגיגת עליית מחירי הדירות הרי שדוח משרד הבריאות שם קץ לעתידה של העיר והנדל"ן שלה שקיבל מכת מוות שהשלכותיה יהדהדו עוד שנים רבות בין כותלי בתי המשפט ותושבי חיפה והקריות ישלמו את מחירה לא רק בחייהם אלא גם בכיסם.
 

מי שחלה או יחלה משלם או ישלם מחיר בריאותי ומי שנותר בחיים ישלם מחיר כלכלי כבד וקשה בדמות נכס מקרקעין שסובל מנחיתות ונחות צמיתה.
 
הפגיעה בשווי כל בית אב בסדרי גודל של 200 אלף ₪ כפול 200 אלף בתי אב הרי שמדובר בנזק והפסד מצטבר של 40 מיליארד ש"ח.
 
שווי נכס מגלם את סך כל התועלות וההנאות ממנו וככל שרשימת התועלות גדולה יותר, גדל גם ערכו של הנכס ולהיפך, מטרדים ומפגעים פוגעים בשווי.
 
פגיעה באחת או יותר מתכונות המקרקעין,  פוגעת וגורעת מהשווי.
 
"תכונות הקרקע":  אור, איכות אוויר, נראות, רעש, נוף, קרינה או ריח תנודות קרקע או זיהום אוויר.     
כך אומר שמאי המקרקעין חיים אטקין
 
 
הסבר לגורמי שווי נכס מקרקעין:
 
שווי נכס מגלם את סך כל התועלות וההנאות ממנו וככל שרשימת התועלות גדולה יותר, גדל גם ערכו של הנכס ולהיפך, מטרדים ומפגעים פוגעים בשווי.
התועלת וההנאה יכולים  להיות פיזיים ממשיים ומוחשיים כאלה שאפשר ממש למדוד ולכמת, כמו שטח,קומה,מעלית, חניה פרטית מקורה,מחסן,מספר חדרים,כיווני אוויר ועוד...
התועלת וההנאה יכולים להיות גם תועלת כלכלית- הכנסה של כסף. מקור ליצירת מזומנים, למשל הכנסה משכר דירה או מפעילות עסקית מוצלחת במיוחד והדוגמאות לכך רבות כגון בתחנת תדלוק , קיוסק במקום או בית אבות בית מלון.  נכס נדלני ששוויו קשור קשר הדוק עם ההכנסה שהוא מייצר ושוויו של הנכס מושפע מהכנסה זו.
התועלות וההנאות יכולות להיות ויזואליות , שירותיים או פסיכולוגיות.  נוף יפה,סגנון בנייה מיוחד, קרבה למוסדות חינוך מפותחים ומתקדמים, קיום של שירותים מוניציפאליים איכותיים לרווחת התושב, שכנים טובים, איכות האוויר ואיכות סביבה גבוהים, לצד שרותי רפואה ותחבורה טובים זמינים ומתקדמים או מגורים בקרבת קווי מתח או אנטנות סלולאריות או מוקדי קרינה אחרים, או מטרדים ומפגעים אחרים כמו ריחות, רעש וכדומה. חשוב לזכור ששינוי טעמים משפיעים על השווי שכן מה שנחשב אתמול והיה IN עלול להיות מחר OUT ולהיפך וזו הסיבה ש אזורים שנחשבו בעבר כמוקצים הופכים לטרנדיים.
 
ההנאות והתועלות יכולות להיות גם מדומות כמו לגור בשכנות לאישיות רמת דרג או בשכנות לידוען, שחקן או דוגמנית מהממת או כוכבת מה שמעלה את השווי, או חלילה נכס שאירע בו טרגדיה, אסון,  או נזק.  אז השווי בעיני הבריות נפגע והנכס הופך לא עלינו לביש מזל וככזה שקשה להשכיר או למכור והוא נמצא על המדף זמן ממושך.
 
 
גורמי איכות הסביבה הרבים, בהם איכות אוויר, רעש, קרינה וזיהום,  קירבה לציר תחבורה ראשי, ואחרים, הפכו בשנים האחרונות לגורמי שווי בעלי משמעות חשובה והבריות מייחסות להם חשיבות רבה הכול בשל המודעות ההולכת וגוברת והחיפוש האין סופי, אחר איכות
חיים היוצרת בעיני הבריות תחושה של בריאות ואריכות חיים. ברי כי כולם מחפשים אם לא איכות חיים.
 
כל אלו משפיעים על מידת ההנאה ועל גמירות הדעת בעסקה גם על הנכונות ליתן תמורה ההנאות, על התמורה והתקבול שמוכן פלוני לשלם תמורת כל ההנאות או להבדיל כל המגרעות.
 
"בעידן בו אנו חיים היום, הפסקנו להלחם על חיינו ואנו נלחמים על איכות חיינו והדבר בא לידי ביטוי במחירי נכסי המגורים שכבר מזמן עברו את המבחן של השגת "קורת הגג" והפשרות שאנשים היו מוכנים פעם לעשות, נעלמים להם".
 
"את מה שפרסם משרד הבריאות בהקשר לתחלואת הסרטן בחיפה, יודעים היטב מאות אלפי תושבי חיפה והקריות כבר עשרות שנים.
 
נתון תחלואת הסרטן הוא רק אחד מרשימת הנזקים שסובלים תושבי חיפה והקריות ואני בטוח ש/אם ייערך מחקר בנושא מומים מולדים הוא יגלה תופעה דומה.
תושבי חיפה והקריות נקטלים ברעל כשהם נמצאים גם בליבו של אזור סיכון ונזכיר רק את מיכל האמוניה.
 
טוב יעשה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות בפרסום הממצאים מעשה אמיץ מאין כמותו בעל משמעויות מרחיקות לכת שיתבררו בבתי המשפט בעשור הקרוב בתביעות שיוגשו נגד המפיצים מטרדים ורעלים רעל וריחות וזורעים מוות בתושבי חיפה והקריות באין מפריע"
 
"אם עד היום חיפה השתתפה בחגיגת עליית מחירי הדירות הרי שדוח משרד הבריאות שם קץ לעתידה של העיר והנדל"ן שלה שקיבל מכת מוות שהשלכותיה יהדהדו עוד שנים רבות בין כותלי בתי המשפט ותושבי חיפה והקריות ישלמו את מחירה לא רק בחייהם אלא גם בכיסם" הוסיף וסיכם אטקין.

"אני יודע לכמת את הנזק הכלכלי מהפגיעה בנדל"ן. בפגיעה בשווי בתי האב ובפגיעה כלכלית אחרת דוגמת פגיעה בשווי בית מלון שתפוסתו תרד או המחיר ללילה ירד בעקבות הממצאים הרשמיים הללו.זו תפנית, פריצת דרך ועידן חדש . מעולם עד היום שום גורם רשמי לא אמר זאת!

 

 


בירת הסרטן של ישראל

השיעול הפוליטי של מפרץ חיפהסכנת מוות: "כל יום אני אומרת לבן שלי שיעזוב את המקום הזה"   


עובדי מפעלי התעשייה המזהמים במפרץ חיפה, שהתריעו במשך שנים והושתקו, מדברים לראשונה על מה שמתרחש שםהמבקר: כשלים חמורים בפיקוח על מפעלים מזהמים

מחדל הפיקוח על המפעלים המזהמים בישראל


דו"ח המבקר: כשלים חמורים בפיקוח על מפעלים מזהמים+הדו"ח המלא


הפרסומים על הזיהום מחלחלים: 42% נרתעים מקניית דירה בחיפה

זיהום אוויר פוגע גם במוח, לא רק בריאות


התוכנית: עוד מכלים מסוכנים במפרץ חיפה


סחבת האמוניה נמשכת: "פה זה לא נורבגיה"דואר אדום @ כתוב לנו Weekly Review

סקירה שבועית

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו והיה מנוי על "סקירה שבועית"

קבל חינם את כל המידע והעדכונים ישירות ותהנה מגישה לארכיון הסקירות שלנו - מאגר המידע האולטימטיבי לשמאים,עורכי דין, מהנדסים,חקלאים, קבלנים, משקיעי נדל"ן, חברות ביטוח, פיננסים ועוד...

 
דוא"ל:
שם:
 
  


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים