על שיפוצים ומשפצים


עברית  |  English  |  Русский  |  français  |  عربي  |  
תאריך ושעה
 

ייעוץ בווטס אפ

052-3728828

 

 

       
      דף הבית >> על שיפוצים ומשפצים.. .. ..
 


יש מי שיאמרו לך שאם אתה רוצה לקלל מישהו אז אמור לו... "הלוואי שתעשה שיפוץ ..."

יש בזה משהו אך גם כאן חל הכלל שאומר " מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת"

לשיפוץ ולבניה, צריך להתכונן היטב ומראש אחרת, זו בהחלט עשוייה להיות חוויה לא נעימה ובמיוחד לגרום להוצאות כספיות מיותרות  לחלוטין.

ראשית דבר נבחן האם מדובר בשיפוץ חלקי ( של חדר אחד ) או בשיפוץ כללי ( של כל הבית או הדירה ) האם השיפוץ מקומי או נוגע לכלל מרחב הדירה או הבית או תוספת בנייה.

בג"ץ חייב את המדינה להסדיר את הענף ולקיים עבור השיפוצניקים בחינות הסמכה  |  בישראל פועלים 14,000 שיפוצניקים ללא רישוי   |    רוצה להיות שיפוצניק מורשה? קודם תעבור מבחן הסמכה   |  איך אפשר להרוויח מאות אלפי שקלים משיפוץ הדירה   |  לקסיקון   |  אדריכלות במבחן  |  כך תשדרגו את הסלון בלי לפתוח קופת חיסכון  |  לקנות, לשפץ ולמכור: כך מרוויחים 70 אלף שקל ב-3 חודשים    |   מחירון השיפוצים   |   עשר המכות של המשפץ  |  לא עומדים בזמנים   |  שיפץ ושרד כדי לכתוב ולספר על כך  |  חריגות של 100 מיליון שקל בשיפוץ  |  כך תבנו בית פרטי  |  בטבעת זו-מתגרשים בגלל השיפוצים  |  שיפוצניקית מדוברת: כל המושגים שכדאי ללמוד לפני שיפוץ הבית  |  הילדים עזבו את הבית אז ההורים הבינו שהגיע הזמן להתפנק. כעת יש להם חדר שינה מרווח עם ארון ענק ומיוחד |  שיפוץ בבית: במכה אחת או בשיטת הסלאמי?
 

 

לשפץ מהר ובזול


שיפוץ בבית: במכה אחת או בשיטת הסלאמי?

המדריך למשפץ 

 

אם הכסף שלך לא צומח על העצים, אתה חייב לקרוא היטב את העיצות במדור זה 

מליון $  לשיפוץ בית הנשיא

אם הכסף שלך לא צומח על העצים המידע הכלול במדריך זה יסייע לך לא רק לצלוח את השיפוץ והבניה בשלום אלא גם לחסוך ממון רב.

על פניו, שיפוץ חלקי הוא פרוייקט קטן שעלותו בגבולות 20-30 אלף ש"ח לכל היותר. שיפוץ שכזה יכול להיות של חדר רחצה ושרותים או של חדר שינה מרכזי או של חדר המגורים.

שינויים קלים אחרים דוגמת הרכבת פרקט או ואפילו צביעה כללית, הם בבחינת אחזקה שוטפת ושיפורים של הקיים שעלותם הכספית הינה עד 10,000 ש"ח.

כל שיפוץ, אפילו שיפוץ חלקי או צביעה כללית של הבית, הוא מטרד לחלקנו וככזה, הוא גורם לאי נוחות ולכן יש הבוחרים להימנע ממנו.

אם יש לך אפשרות להיעדר מהדירה או מהבית במהלך השיפוץ, זהו הדבר הטוב ביותר בו  תוכל גם לבחון את הדברים, מהלך העבודה ואיכותה בנחת ולא מתוך הרצון..."נו... רק שיגמר כבר... הסיוט הזה"

 לא דומה לאף אחת אחרת: קונים דירה - רוצים להפוך אותה לארמון    

כיצד לבדוק את איכות השיפוץ ?

האם השיפוצניק שלך חאפר ?   

 

 

מה חייבים לדעת כשבוחרים שיפוצינק ומה חייבים לעשות בטרם מסכמים עניינים.

חובת עריכת הסכם כתוב, כיצד לערוך את הסכם ומה חייב להופיע בו.

איך לקבוע את לוחות הזמנים, העלויות, כיצד לשלם עבור העבודה ו/או החומרים וכיצד להגדיר את התקציב לשיפוץ ואיזה עלויות נוספות חייבים לקחת בחשבון.

אימוץ של המידע וההכוונה שנכתבה על ידי למענך,  יסייע לך לצלוח את השיפוץ והבנייה בשלום ובתוך מסגרת התקציב שהוגדרה על ידך מראש, ומבלי להיזדקק לשרותי משרדנו.

 

מה הם הדברים העקריים שיש לדעת לפני שנכנסים לשיפוץ או תוספת בנייה:

איך לערוך את השיפוץ ? האם ב"מכה אחת" או "בסלאמי" ?.. .. ..

שיפוץ יש לערוך "במכה אחת" ממגוון רחב של שיקולים כולל שיקול כספי של חסכון כספי ניכר ושיקולי נוחות בהם "סבל" השיפוץ, מתקצר. עלותם של מספר עבודות קטנות, גדולה בהרבה מעלות עבודה גדולה אחת.

אם יש לך מקום "לברוח" אליו במהלך השיפוץ עשה זאת. היעדרות מהמקום טובה בכל מובן אפשרי כולל זה המאפשר לך לבדוק טוב יותר, ממרחק של זמן ומקום, את איכות העבודה מבלי להכנס ללחץ של זמן ומקום ומבלי להתפשר.

באשר לבחירת מועד השיפוץ: מטבע הדברים נוח יותר לערוך את השיפוץ בקיץ ממגוון רחב של שיקולים, כולל שיקולי נוחות לכל המעורבים בשיפוץ.

רכשתם  דירה חדשה ? שיהיה בשעה טובה !

כעת נכנסים לשיפוץ הדירה. אני מקווה שלקחתם בחשבון את עלויות השיפוץ של הדירה בעת הגדרת תקציב הרכישה.זהו המקום להמליץ לכם לעשות הכל "במכה אחת ולא "בסלאמי" אלא אם הפרוטה אינה מצוייה בידכם. זו גם הסיבה לכך שאני ממליץ ללקוחותי, טרם רכישת דירה, לבדוק היטב לכמה כסף יזדקקו לשיפוצה או להתאמתה לצרכיהם,  ולהביא סכום זה במיניין הסכומים אותם יש לקחת בחשבון בעת רכישת נכס. בדרך כלל הההוצאות הנוספות סביב רכישת הדירה נעות כדי 10-15% ממחיר הרכישה כשיאמר מייד שבנושא שיפוץ "השמיים הם הגבול" וכי היצע הפינוקים היום הוא אין סופי ולעיתים, בבחינת חלום... .. ..

 

בחירת בעל המקצוע: 

המלצות מחברים, בחינת ובדיקת עבודות שביצעו - ממש לבקר פיזית אצל אנשים ולראות עבודות ! 

רושם, לא מספיק ! הנוכלים הטובים והגדולים ביותר הם גם המרשימים ביותר אשר אלמלא כן לא היו יכולים להטעות כל כך הרבה אנשים ולגזול את כספם, כך שהרושם הראשוני של בעל המקצוע חשוב אך במניין האחוזים הייתי מייחס לו שיעור נמוך. אני אוהב עובדות ונתונים. איתם, קשה להתווכח. דרשו מבעל המקצוע שמות של אנשים אצלם עבד ושוחחו עימם. בקשו לראות את העבודה. אני מבטיח לכם שאם תנהגו כך, תודו לי ! אני גם בטוח שאם לא תעשו כך, תכתבו לי אחר כך ותכו על חטא.

אל תוותרו לעצמכם בענין זה. דירשו, קבלו, וצאו לראות לפחות 2-3 עבודות שביצע בעל המקצוע עימו אתם הולכים לעשות עסקים.

רבים מלקוחותי חוזרים אלי ומודים לי על עיצה פשוטה זו. לבעלי המקצוע שתבחרו חשיבות דרמטית לא רק בנוחות יעילות והצלחת השיפוץ אלא ובעיקר להיצמדות לתקציב.

 

הגדרת התקציב:

עליך לערוך סקר שוק ולהגדיר מראש את התקציב המויעד.

הגדרת התקציב מראש היא זו המתחמת אותנו לבחירת האביזרים סוגם איכותם והסיבה לכך פשוטה: מהר מאד תגלו שארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות היא כאן. המבחר העצום של אביזרי אמבטיה למשל, מסחרר והפרשי המחירים דמיוניים כמעט. מהר מאד תגלו שאפשר בקלות ללכת לאיבוד להכפיל ולשלש את העלויות.

אסור לאבד את הראש ואסור לשגות באשליות של.. .. ..  "יהיה בסדר, לא כל יום אני עושה שיפוץ לבית חלונותי"

כדי שבית חלומותיך ישאר שלך וכדי שתוכל לחיות בו בנחת וללא חרדת ממון, יש לייחד לסעיף זה את משקלו הראוי.

את הגדרת התקציב יש לערוך תחת שתי כותרות מרכזיות: האחת תהיה "בעלי המקצוע" והשניה "אביזרים".

תחת בעלי המקצוע יוכנסו כל בעלי המקצוע להם אני נזקק בעת השיפוץ ( בנאי, רצף, צבעי, חשמלאי,שרברב וכו'... ) ותחת אביזרים תוכנס כל רשימת האביזרים אותם אני רוכש בהם ריצוף, קרמיקה פרקט, כלים סניטריים, ברזים מנורות שקעים ומפסקים וכו'.. ) . זהו המקום לציין שכל חומרי העבודה של בעל המקצוע: חומר שחור, בטון חול צינורות חיווט וכו' הם חלק בלתי נפרד מעלות עבודתו של בעל המקצוע, אלא אם הוסכם מראש אחרת. ולמה אני מכוון: לדוגמא: הצעת הרצף כוללת את כל עלויות עבודתו בהם חומרי ההדבקה למעט האריחים עצמם אשר אלו נרכשים ומסופקים על ידך. החשמלאי מספק עם כל עבודתו, גם את אביזריהם, כולל לוח חשמל, צינור שרשורי, חיווט,שקעים ומפסקים בסיסים. אם ברצונכם לשדרגם, יש לכך תמחור נפרד.

 

בחירת המוצרים:  

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות זה כאן ! מהר מאד תגלו זאת ! אולמות תצוגה מרהיבים ואביזרי יוקרה מפנקים יקבלו את פניכם בכל מקום אליו תלכו עד כי תתבלבלו כמעט לחלוטין.

הבחירה קשה עד בלתי אפשרית והפיתוי כמעט שלא ניתן לעמוד בפניו. ואם מישהו מקוראי חושב שהגזמתי בתיאור, אני מזמינו לאולמות התצוגה שעוצבו בידי גאונים המותירים אותנו פעורי פה עם רצון בלתי נשלט לאסוף מכל הבא ליד ולברוח ! ו... "מה שיהיה יהיה..."

דלתות ומשקופים, חלונות ותריסים, ברזים, כלים סניטריים, קרמיקה וחיפויים, פרקט, צבעים מקלחונים ארונות מטבח ופרזול מהחלל החיצון הם רק חלק ממה שמעצבים אופנתיים מדהימים מציעים לנו.

חדרי ארונות שהם בגדר חלום ועוד .. .. ..

מה עושים ? מנסים להחשף כמה שפחות למבחר האדיר הזה. בת יענה ? יכול להיות אך זה הדבר הנכון לעשותו. אם החלטת על תקציב כפי שביקשתי קודם, מראש תפסול אביזרים כאלו ואחרים ומייד עם כניסתך לאולם תצוגה כזה או אחר, מבט חטוף יחשוף בפניך מייד את טווחי המחירים ו"הליגה" בה אתה נמצא אל מול ההיצע ואז תדע אם להשאר או... לברוח. 

ההיצע הקיים היום הוא כמעט אין סופי ועליך למקם את עצמך ביחס לתקציבך !

 

קבל הצעת מחיר מפורטת:

 

 דירשו הצעת מחיר כוללת המפרטת חומר ועבודה - הצעה מוגדרת !

לאחר שכבר קיבלתם מושג על מסגרת התקציב וכבר ברור לכם שאתם "על הקשקש"  אתם חייבים לקבל מבעלי המקצוע עליהם החלטתם, הצעת מחיר.

אתם עוד לא יודעים זאת אבל זהו המקום לציין כי הצעת מחיר של בעל מקצוע יכולה להכיל הרבה חורים שחורים, כאלו הניתינם לפרשנות וככאלו, אתם תשלמו את מחירו של כל חור שחור.

הצעת מחיר סגורה היא הצעה הכוללת הכל והיא סופית. ככל שההצעה תהיה מפורטת יותר ומוגדרת יותר, כך יקטנו סימני השאלה וכל סימן שאלה קיים, יעלה לכם כסף !

מי שלא נותן בידכם הצעת מחיר בכתב, אל תהססו.  נתקו ממנו מגע,  מייד !

הגדירו לפרטי פרטים את הדרוש מבעל המקצוע ופרטו הכל, כולל את התקנת הברזים הכלים הסניטריים, עטיפת הצנרת בחומרי בידוד ובטון. ערכו סקיצה אפילו ציור בלתי מקצועי עם הסברים וחצים, גם אם זה ייראה חובבני, מצחיק או בלתי מקצועי, אל תוותרו ובלבד שתגדירו כל מה שרק ניתן ותצמצמו למינימום את אי הוודאות.

כל מה שישאר בתחום האפור יעלה לכם כסף ! רצוי ואפשר לכתוב מחיר ליד כל סעיף אך הדבר החשוב ביותר הוא שכל העבודות יפורטו. גם הפירוקים וגם פינויים. כבר ראיתי מקרים בהם נכתב בהסכם "פרוק רצפה ומחיצת חדר רחצה" אך פינוי הפסולת לאתר פינוי מורשה לא נרשם והלקוח חוייב על כך ושילם כמובן בנוסף. וכשאתם כבר בתוך העניין ו"כבולים" בידי בעל מקצוע כזה או אחר, העניין בעייתי.

אינכם יודעים כיצד לעשות זאת ?  פנו למשרדנו וקבלו סיוע !

 

הכנת הסכם כתוב עם לוחות זמנים:

 

כולל פיצוי בגין כל יום איחור ואופן התשלומים !

זהו, ההחלטות נפלו, בחרתם את בעלי המקצוע וכעת אתם נגשים להכנת הסכם כתוב ומפורט. זכרו לציין בהסכם כי הצעת המחיר של בעל המקצוע מיום X הנה חלק בלתי נפרד מההסכם.

ערכו הסכם מפורט, כולל לוחות זמנים לביצוע עם סנקציות על כל יום איחור לדוגמא, "בגין כל יום איחור יקוזז לבעל המקצוע 300 ש"ח"

ציינו מפורשות בהסכם את אופן התשלומים לבעל המקצוע וחלקו אותם כך שהשליטה תהיה בידכם אשר אלמלא כן, אתם תרוצו אחריו במקום ההפך. את אופן התשלום רצוי לחלק כדלקמן:  מקדמה ( זעומה )  עם חתימת ההסכם או עם תחילת העבודה, ואת היתרה בשלבים, בהתאם לסוג העבודה וגודלה ( גודל כספי ).

 

תוספות ושינויים:

להגדיר מראש מחירי בסיס לדברים שיהוו בסיס לתמחור השינויים שיהיו  תוך כדי העבודה, והאמינו לי שיהיו שינויים :

אם קיבלתם הצעת מחיר מפורטת, והגדרתם בהסכם כי ההצעה הנה חלק בלתי נפרד ממהסכם, חייכם יהיו פשוטים. אין עבודת שיפוץ הרחבה או בניה שאין בה שינויים תוספות או הרחבות. מה לעשות, מה שרואים בעין שונה ממה שהדמיון ראה. מגיעים לשטח ומתחילים להזיז מחיצות, להוסיף שקעים ועוד שינויים כאלה ואחרים. הסכם והצעה מפורטים יתנו לכם כלים לתמחר את השינויים באופן הנאמן למחירי המקור אשר אלמלא כן תגלו שכל שקע נוסף פתאום עולה כפול וכל מטר בנייה עולה כעת יותר והתרוצים שתשמעו יהיו כמעט משכנעים ... ומי שישלם את המחיר זה אתם.

  

בשיפוץ מורכב האם לקחת קבלן ראשי או לא ?

כן ! אין לך יכולת לנהל את כל בעלי המקצוע המעורבים בשיפוץ, אין לך את הידע לדעת מה בא לפני ומה אחרי,  וכל בעל מקצוע יסביר לכם שבגלל השרברב אין הוא יכול לעשות זאת כך או אחרת וכל בעל מקצוע יאשים את קודמו בליקוי ואתם תעמדו חסרי אונים נבוכים ומבולבלים והעבודה תתקע במקרה הטוב ו"תידפק" במקרה הרע.

את כל מה שתחסכו בהיותכם קבלנים של עצמכם, תשלמו לבעלי המקצוע. התקשרו עם קבלן וכך תהיה לכם כתובת אחת והאמינו לי שמה שהוא יודע ויכול לעשות לבעלי המקצוע שעובדים תחתיו, אתם  תלמדו, אם בכלל, במחיר יקר מדי שעלותו גבוה עשרות מונים מרווח הקבלן. גם כאן חל הכלל על בחירת הקבלן כבעל המקצוע. קבלו המלצות ולכו לראות עבודות שביצע !

  

הכנת תקציב מוגדר ל"בלתי צפויות":

10-15% מעלות השיפוץ הם הוצאות בלתי צפויות. שיפוץ הוא דבר מורכב. כל תכנית היא בסיס לשינויים. זכרו להקצות במסגרת התכנון הפיננסי סכום כספי לבלתי צפויות. יהיו כאלו ורצוי שהפרוטה תהיה בכיסכם לצורך כך.

 

האם כדאי לשכור מפקח מטעמך:

תלוי במורכבות השיפוץ, עלותו, כמה בעלי מקצוע מעורבים בו ויכולתך האישית והאם יש קבלן ראשי או לא. אני סבור שמפקח מטעמך עשוי לחסוך לך ממון רב והוא דבר מומלץ. רבים וטובים נוטים שלא לעשות זאת ומכלים זמנם ומרצם בנוכחות באתר ולעיתים גם בויכוחים עם בעלי המקצוע והקבלן. אני ממליץ על שכירת שרותיו של מפקח מטעמך, אחד שיהיה נציגך הנאמן בשטח ויייצג את טובתך ללא סייג.

כיצד לבחור מפקח מטעמך ? כאן חלים בדיוק אותם כללים כפי שאלו חלים בסעיף "בחירת בעל מקצוע" ! קבלו המלצות, שוחחו עם אנשים וצאו לראות עבודות שעשו.

השיפוץ. האם הוא משביח את ערך הנכס ומקל על מכירת הדירה ? ( כן זה כדאי )

לפני הנימוק המלומד וההסבר, תשובתי היא כן !

כדאי להשקיע בשיפוץ לפני מכירת דירה. די אם הליך המכירה יתקצר כדי שהעניין יהיה כדאי כלכלית. זמן חשיפה לנכס הוא כשנה. די אם אמכור את הנכס מידית ואקבל את הכסף היום ולא בעוד שנה והרי לך רווח כלכלי מיידי מהשקעה בשיפוץ.דירה בשווי מליון ש"ח שתימכר היום "שווה יותר" ממליון ש"ח שיתקבלו בעוד שנה.זהו חשבון פשוט.

כמה עולה שיפוץ דירת 4 חדרים והאם זה משתלם ?

ואם בכל זאת הסתבכתם .. .. ? ( זה אומר שהגעתם לדף זה אחרי השיפוץ...ולא קראתם אותו לפני השיפוץ )

 אם בכל זאת הסתבכתם ואתם זקוקים לשומה של השיפוץ / איכותו / עלותו או כמה יעלה להשלימו כי הקבלן ברח או סולק... אנחנו לרשותכם. לקבלת הצעת מחיר לשומה לחץ כאן

 

  

 

 

קישורים אחרים לכתבות קשורות.. .. ..

Ynet: למה כדאי לשים לב בשיפוץ הבית ?

למחירון עבודות שיפוצים ובנייה לחץ כאן

Ynet: קבלן הבניין דורש מהכנסת תוספת ענק

הארץ Online: בניית בתים מיוחדים כרוכה בעלויות גבוהות. רוכשים שלא חישבו נכון את ההוצאות הצפויות לא מצליחים להשלים את עיצוב הבית ומוצאים עצמם גרים באתרי בנייה

כלכליסט: שיפוצים, המחירון הרשמי

nrg  מעריב: שיפוץ על בטוח

כלכליסט: הצרכנים מעדיפים לשפץ במקום לקנות דירה חדשה

nrg: איך לשפץ בזול

כלכליסט: הצבע טעה בצבע,  ויצבע שוב, אך כעת,.. .. ..  על חשבונו

Ynet: "אם היו אומרים לי, ביום שעמדתי מתחת לחופה, שיום אחד אחשוב להיפרד מבעלי בגלל פרקט, לא הייתי מאמינה",

nrg:  איך בוחרים צבעים, מרצפות ועץ לבית

TheMarker:   שיפוץ בעשרה צעדים: כיצד תוכלו ליצור בית חדש במחיר רצפה?

Ynet: הקבלן בונה מעלית והדיירים "כלואים" בדירותיהם.. ..

כלכליסט: המועצה הישראלית לצרכנות והאגודה לתרבות דיור מציעות הסכם צרכני אחיד לקבלת שירותים ביתיים

Ynet: במדינת המשפצים רעש מהומה

רוצים לשפץ דירות? קודם סיימו את לימודי התיכון   |    קחו קיר בבית, וכנסו בו. שינוי של קיר אחד בלבד יכול לשדרג חלל שלם   |    85% מהמשפצים חורגים מהתקציב   |   על מה רבים השיפוצניק והלקוח? בעיקר על התוספות בעבודה   |   רוב המשפצים טועים בתכנון הפיננסי של הפרויקט   |   המחיר אותו מעבירים לקבלן או למוכר הדירה הוא רק ההתחלה - כך תעריכו את ההוצאות המלאות על הדירה   |   מידע נחוץ לקראת השיפוץ   |   במקום לעבור, משפצים.. ..   |   רפורמת רישוי הבנייה. דיבורים או קיצור הליכים משמעותי ?   |    מי צריך לשלם על תיקון המעלית שניזוקה או התקלקלה במהלך השיפוצים שביצע דייר בבניין ?   |    צרות העין מסתירה לשכן את הנוף.. ..    |   כל השיטות של השיפוצניקים להרוויח על גבכם עוד ...   |    תביעה של 5 מיליון שקל נגד קניון ארנה: "העסק קרס בגלל השיפוצים"   |   שידרוג ושיפוץ חדר רחצה   |   לשפץ בלי להתגרש   |   רק בישראל: רוכשים דירה חדשה - ומשפצים   |    שיפוץ זריר.. .. . ? מחירים ולוחות זמנים   |   עיריית ת"א אישרה תוספת של 10 מיליון שקל להשלמת השיפוץ בהבימה   |    עיצוב דירת סטודנטים- 5 דוגמאות מהם אשר ללמוד   |    "בישראל פועלים עשרות אלפי קבלני שיפוצים ללא הכשרה וללא רישום ברשם הקבלנים. בצב הנוכחי, האסון הגדול הבא ממתין ממש מעבר לפינה"


על קבלני השיפוצים - כתבה מצולמת של דה מרקר TV

 לאחרונה הייתי עד לסיפורו בעל דירה בהוד השרון שבסך הכל תכנן לתקן פיצוץ צינור באמבטיה, ומצא את עצמו מוציא 150 אלף שקל על שיפוץ חדר האמבטיה כולו והמטבח.קרא עוד

משפצים את הבניין? אלו המלכודות שמהן כדאי להיזהר   |   ריסת מבנים מסוכנת כמו בנייה ואף יותר   |   לתלות פלזמה על קיר גבס   |   התאחדות קבלני השיפוצים: קבלנים מקבלים תשלום ונוטשים דירות    |  דרוש שיפוץ: התפוחים הרקובים שמכתימים את ענף השיפוצים   |   כולם חורגים מהתקציב  |  השקעה קטנה, רווח ענק: שיפוצים  |    אינטרפוץ ודרייקיפ - מילון לרוכש ולמשפץ דירה  |  הארקה    |     כשהשיפוצניק מפשל  או מתרשל   |   תכנון נכון של התקציב בשיפוץ  או בבנייה   |   הארנה של חלם: 120 מיליון שקל חסרים למימון הארנה   |   

 


 

 
   משרד ראשי - תל אביב והמרכז,  טל': 03-7542873   || מוקד הודעות:  24/7 : 03-7542873     פקס: 03-7622513  :FAX                    
 
סניף חיפה והצפון:  טל:  04-8715370     פקס: 04-8715763  :FAX ||    סניף ירושליים:  02-5660085        ||     סניף באר שבע והדרום:   08-6450007     
 נייד:    052-3728828    : Mobile   ||   דוא"ל משרד:   office@etkin.co.il    ||  דוא"ל חיים: haim@etkin.co.il 

    
 כל הזכויות שמורות לחיים אטקין - שמאות סקרים ומידע    © All Rights Reserved To Haim Etkin - Appraiser      ©   1985 -2020 
למעלה מ- 33 שנות מצויינות בשמאות אמינה, מהימנה, נכונה ומדוייקת

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים